Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Kino Konesera - "Daleko od Reykjaviku" 17.11.2021

„Daleko od Reykjavíku”, nowy film twórcy kinowego przeboju „Barany. Islandzka opowieść”, ponownie rozgrywa się w zachwycających pejzażach Islandii. Ten ujmujący komediodramat koncentruje się wokół wiejskiego życia, którego rutyną...
czytaj dalej na temat: Kino Konesera - "Daleko od Reykjaviku" 17.11.2021

Kino Konesera "Oficer i Szpieg" - 03.11.2021

Owacje na stojąco, świetne recenzje i najwyższe oceny dla filmu Romana Polańskiego od czasów „Pianisty”. Epicki thriller „Oficer i szpieg” na podstawie bestsellerowej powieści Roberta Harrisa to jedno ze szczytowych osiągnięć w karierze Romana Polańskiego. Na festiwalu w Wenecji film został uhonorowany Wielką Nagrodą Jury oraz prestiżową nagrodą FIPRESCI i są to pierwsze od dekady laury dla polskiego twórcy na weneckiej imprezie.

„Oficer i szpieg” opowiada opartą na faktach historię Alfreda Dreyfusa, francuskiego oficera skazanego na dożywocie za zdradę swojej ojczyzny i zesłanego na wygnanie. Georges Picquart, nowy szef wywiadu, wkrótce po uwięzieniu Dreyfusa odkrywa, że dowody przeciwko skazanemu zostały spreparowane. Wbrew swoim przełożonym Picquart postanowi za wszelką cenę ujawnić prawdę. Stawką w tej grze jest nie tylko błyskotliwie rozpoczęta kariera Picquarta, ale i wielki międzynarodowy skandal, który zmieni bieg historii. W rolach głównych występują nagrodzony Oscarem Jean Dujardin („Artysta”, „Wilk z Wall Street”), Louis Garrel („Marzyciele”) i Emmanuelle Seigner („Wenus w futrze”). Autorem zdjęć jest wybitny polski operator Paweł Edelman, od filmu „Pianista” na stałe współpracujący z Polańskim.

Roman Polański opowiada o kulisach jednej z najgłośniejszych afer w historii. Już od dawna chciałem nakręcić film o sprawie Dreyfusa, nie jako dramat kostiumowy, lecz jako historię szpiegowską. W ten sposób można pokazać podobieństwo historycznej afery do tego, co dzieje się w dzisiejszym świecie: prześladowania mniejszości, absurd środków bezpieczeństwa, tajne trybunały wojskowe, wymykające się spod kontroli agencje wywiadowcze, ukrywanie faktów przez rządy, tworzenie fake newsów i wściekłą prasę. Perfekcyjne poprowadzona intryga pokazuje system, w którym samonakręcająca się spirala nienawiści niebezpiecznie zaczyna przypominać współczesność. „Oficer i szpieg” to film o tym, jak historia się powtarza, a jeden człowiek, na przekór wszystkim walczący o sprawiedliwość, może zmienić bieg wydarzeń.

czytaj dalej na temat: Kino Konesera "Oficer i Szpieg" - 03.11.2021

Kino Konesera "Barany. Islandzka Opowieść" - 20.10.2021

Zwycięzca sekcji Un Certain Regard festiwalu w Cannes. Komediodramat Grimura Hákonarsona rozgrywa się w scenerii dalekiej Północy i opowiada historię dwóch braci, mieszkających na odludziu. Gummi (Sigurður Sigurjónsson) i Kiddi (Theodor Júlíusson) są rywalizującymi ze sobą hodowcami rzadkiej odmiany islandzkich owiec. Żyją w zgodzie z wielowiekową tradycją. Cenią ponad wszystko swoją wolność. A przy tym nie rozmawiają ze sobą od czterdziestu lat. Listy dostarczane z pomocą pasterskiego psa są jedyną formą ich sporadycznej komunikacji. Wieloletni braterski spór nabiera nowej siły, gdy nieprzewidziane zdarzenia zagrożą ich dotychczasowemu życiu.

„Barany. Islandzka opowieść” – islandzki kandydat do Oscara – jest przepełniony błyskotliwymi obserwacjami, ciepłem i ironicznym humorem. Reżyser przenikliwie ukazuje obraz ludzi broniących – czasem w uparty, a czasem w komiczny sposób – swojego stylu życia i niezależności. Film Hákonarsona to hymn na cześć przekornej ludzkiej natury, która w najtrudniejszej sytuacji potrafi zachować się w nieprzewidywalny, budzący podziw sposób. Finał „Baranów. Islandzkiej opowieści”  – jedna z najbardziej wzruszających scen w kinie europejskim ostatnich lat – nie pozostawi nikogo obojętnym.

czytaj dalej na temat: Kino Konesera "Barany. Islandzka Opowieść" - 20.10.2021

Koncert Fabrizio Walker - 29.09.2021

Fabrizio Walker - kostarykański artysta, który swoje muzyczne opowieści plecie łącząc elementy tradycyjnych pieśni latynoamerykańskich, soulu, rocka, reggae, bolero, calypso oraz rapu. W 2010 roku dołączył do zespołu Infibeat – kolektywu inspirującego się jazzem, funkiem i brzmieniami karaibskimi. W 2016 roku Fabrizio zdecydował się na równoległą solową karierę nagrywając album „La Cola del Pescado”. W tym samym roku Infibeat rozpoczął współpracę z Elijah Brueggeman, z którym nagrał i wydał płyty „RitmosCimarronesVol.I" i „RitmosCimarronesVol. II" – obie nagrodzone w kategorii Best Latin Fusion Album. Kolejny solowy album „Leirundé" ukazał się w roku 2018, nagrany zaledwie w ciągu jednego dnia, zarejestrowany przez muzyków w studio całkowicie na żywo. Podczas koncertu usłyszymy przekrój piosenek z całego dziesięciolecia jego muzycznej kariery. Bilety do nabycia w dniu koncertu, cena 20 zł.

czytaj dalej na temat: Koncert Fabrizio Walker - 29.09.2021

KINO KONESERA "LUDZKI GŁOS"- 22.09.2021

Sensacja festiwalu w Wenecji, hołd złożony największej europejskiej aktorce przez ikonę europejskiego kina. „Ludzki głos” to pierwszy wspólny film Pedra Almodóvara i Tildy Swinton, a zarazem pierwszy zrealizowany po angielsku tytuł w dorobku hiszpańskiego...

czytaj dalej na temat: KINO KONESERA "LUDZKI GŁOS"- 22.09.2021

Pożegnanie Lata - koncert charytatywny - 11.09.2021

Serdecznie zapraszamy na koncert charytatywny na Zakończenie Lata w Parku Miejskim w Zdzieszowicach.

 

czytaj dalej na temat: Pożegnanie Lata - koncert charytatywny - 11.09.2021

Pogoda

Zegar

Biuletyn Informacji Publicznej

 

Kalendarium

Maj 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 81

W poprzednim tygodniu: 298

W tym miesiącu: 539

W poprzednim miesiącu: 1152

Wszystkich: 119159