Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Rozstrzygnięcie konkursu ART MASK

Konkurs 'ART-MASK" rozstrzygnięty! Dziękujemy za wszystkie nadesłane prace 
czytaj dalej na temat: Rozstrzygnięcie konkursu ART MASK

Kino Konesera "120 uderzeń serca"- 15.X.2020

Grand Prix MFF w Cannes 2017. Gdy czujesz gniew i sprzeciw wobec tego, co robią politycy, nie czekaj. Walcz o swoje prawa. Porywający film o sile młodości i narodzinach pełnego pasji i furii ruchu sprzeciwu na początku lat 90. W filmie Campillo euforia spotyka rozpacz, a przyspieszone bicie serca przypomina tykanie odliczającego czas zegara. Bo o wyścig z czasem tu chodzi: są wczesne lata 90-te, epidemia AIDS zbiera we Francji żniwo przy cichej zgodzie rządu i koncernów farmaceutycznych. Zmowę milczenia wokół choroby akcjami, marszami, happeningami starają się przerwać aktywiści z paryskiego ACT UP. 120 uderzeń serca to pełen pasji i furii portret młodości spotykającej śmierć, rasowe, rozdyskutowane kino polityczne i poruszająca love story. To także zbiorowy portret pokolenia, chyba ostatniego, które tak namiętnie wierzyło w możliwość zmiany i w to, że politykę trzeba uprawiać na ulicach.

Wyróżniony Grand Prix przez canneńskie jury (na czele którego stał Pedro Almodóvar) film Campillo jest powrotem do lat 90 – tych: reżyser sam był aktywistą ACT UP, a jego partner zmarł na AIDS. Nagrody: Grand Prix oraz Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI na MFF w Cannes 2017. Europejskie Nagrody Filmowe 2017: 2 nominacje (Najlepszy europejski film roku, Najlepszy europejski aktor roku: Nahuel Pérez Biscayart), nagroda w kategorii: Najlepszy montaż. MFF San Sebastian 2017: Nagroda specjalna. Najlepszy film Festiwalu All About Freedom, Gdańsk.

czytaj dalej na temat: Kino Konesera "120 uderzeń serca"- 15.X.2020

Konkurs Fotograficzny "ART MASK"

Konkurs fotograficzny dla Was!!!
Zaszalejmy, pomyślmy, stwórzmy coś ciekawego!
Czekamy na prace fotograficzne, które w ciekawy, nowatorski sposób potraktują temat masek COVID 19. Maski nie muszą być praktyczne, a jedynie mogą być artystycznym, ciekawym komentarzem do sytuacji pandemii, w jakiej w tej chwili jesteśmy. Ewentualne wartości praktyczne będą wartością dodaną :) Należy pamiętać, że ostatecznie liczy się nie sama maseczka, ale efekt finalny działania, czyli wykonane zdjęcie. Ważna jest wyobraźnia, twórcza wolność w doborze materiałów i skojarzeń. Fotografia to doskonałe medium, które daje nam mnóstwo możliwości!
Temat może być bazą dla wielu obszarów działania: fotografia niech będzie klamrą, która zepnie to wszystko w całość.

Najciekawsze prace wybierze Jury oraz publiczność na naszym facebooku. Zapraszamy do wspólnej zabawy!
Na najlepszych czekają nagrody rzeczowe, a większość prac będziemy mogli obejrzeć jesienią na wystawie pokonkursowej, przygotowanej u nas, w M-GOKSiR.
Wszystkich serdecznie zapraszamy!


w razie pytań dzwońcie: tel 77 484 23 92

czytaj dalej na temat: Konkurs Fotograficzny "ART MASK"

Instrukcja zachowania bezpieczeństwa

INSTRUKCJA ZACHOWANIA BEZPIECZEŃSTWA W OŚRODKU KULTURY W ZWIĄZKU Z WYSTĄPIENIEM PANDEMII COVID-19
czytaj dalej na temat: Instrukcja zachowania bezpieczeństwa

Pogoda

Zegar

Biuletyn Informacji Publicznej

 

Kalendarium

Kwiecień 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 34

W poprzednim tygodniu: 60

W tym miesiącu: 202

W poprzednim miesiącu: 475

Wszystkich: 73498